-->

РИЈЕТКО ВИЂЕН ПРЕОКРЕТ ВЕЛЕЖА

24 septembar 2017

Фудбалери Вележа остварили су данас прву првенствену побједу послије ријетко виђеног преокрета. Када су гости из Богутовог Села послије двадесетак минута повели са 3:0 мало је ко на Градском стадиону повјеровао да се Невесињци могу вратити из понора. Гости који су се у шест кола  само једном уписали у стријелце данас су лако стизали до Зуровца. Али, ни три гола бонуса им нису била довољна да направе добар резултат. Невесињски фудбалери су из љутње и очаја свим снагама кренули у напад и ризик се исплатио. Вележ је до полувремена успио да изједначи  головима Братића и Петковића, показујући убојитост из прекида. Поменути двојац је бриљирао и у наставку са нова три гола.

Разгалила се и публика послије почетног шока, а домаћи су поред шест голова приказали и велику пожртвованост. У спортске биљежнице је уписан коначан резултат 6:3, послије 0:3 уз два хет трика што нисмо успјели да пронађемо у 85-годишњој историји невесињског клуба.

Вележ је послије седам кола фењер на друголигашком истоку препустио данашњем ривалу Младости.

Velez BS 2

ВЕЛЕЖ – МЛАДОСТ (БС)    6:3 (3:3)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 250.Судија: Славољуб Гогић (И.Сарајево). Стријелци: 0:1 Јовановић, 0:2 Маринковић, 0:3 Јовановић, 1:3 Братић, 2:3 Братић, 3:3 Петковић, 4:3 Братић, 5:3 Петковић, 6:3 Петковић.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Петковић, Шиљеговић (Килибарда), Продановић, Братић, Радовић, Милидраг, Шаренац, Грујичић, Радуловић (Шиповац), Грубачић (Драшковић).

МЛАДОСТ (БС): Савић, Симић, Гајић, Симикић, Стевановић,Јовановић, M.Маринковић, И. Маринковић, Станојевић, Цвијић, Павловић (Ђокић).