Nevesinje
На Регионалном такмичењу из физике које је јуче одржано у Гацку ученици СШЦ „Алекса Шантић“ остварили су запажене резултате. Марко Зубац је освајањем првог мјеста у конкуренцији ученика других разреда обезбиједио наступ на Републичком такмичењу.
Остали резултати невесињских средњошколаца:
Први разред : Николина Бештић – 4. мјесто
Други разред: Урош Гутић – 6. мјестио
Трећи разред: Данијела Вукосав – 3. мјесто
Четврти разред: Мирко Бештић – 2. мјесто, Јована Самарџић – 6. мјесто
Професор физике Раденко Милошевић честитао је ученицима на постигнутим резултатима, а учесницима Републичког првенства пожелио је успјех и достојно представљање Херцеговине и матичне школе .
У 8. колу доигравања за опстанак у Премијер футсал лиги БиХ КМФ „Невесиње“ поражен је вечерас у Тузли од Салинеса резултатом 5:3. Упркос поразу Невесињци су ближи опстанку у елитном рангу пошто је Каскада изгубила на свом терену од Бротња.
Десеткована екипа из Невесиња у Тузли је пружила солидну партију, али је због смањеног фонда играча попустила у финишу. До краја првенства остала су још два кола. Невесињцима ће бити потребна побједа на домаћем терену против Сељака, па да и математички обезбиједе опстанак.
САЛИНЕС – НЕВЕСИЊЕ 5:3 (2:0)
Спортска дворана „Мејдан“ у Тузли. Гледалаца: 50. Судије: Иванчевић (Бањалука), Раилић (Дервента). Стријелци: 1:0 Имшић, 2:0 Ризвановић, 2:1 Миличевић, 2:2 Миличевић, 3:2 Драшковић (а.г.), 3:3 Драшковић, 4:3 Имшић, 5:3 Ризвановић.
САЛИНЕС: Фазлић, Ризвановић, Рамић, Саламовић, Муратовић, Имшић, Имшировић, Спахић, Ћатић, Зулић.
НЕВЕСИЊЕ: Ромовић, Пудар, Продановић, Миличевић, Драшковић, Пантић, Васиљевић.
Резултати 8. кола – Лига за опстанак:
Салинес – Невесиње 5:3
Каскада – Бротњо 8:9
Челинац – Сељак 4:3
ТАБЕЛА:
1.Салинес 29
2. Бротњо 27
3. Сељак 23
4. Невесиње 20
-----------------------
5. Каскада 16
6. Челинац 16
Распоред до краја:
9. коло: Невесиње – Сељак
10. коло: Челинац – Невесиње
У Дјечијем вртићу „Света Евгенија царица Милица“ данас је било радно. Малишани и њихови васпитачи су уређивали боксове за садњу поврћа. Украсили су их својим ликовним радовима.
Подсјећамо, полазници вртића заједно са својим васпитачима намјеравају да у дворишту ове предшколске установе засаде и одгајају поврће. То ће бити у складу и са Правилником Института за јавно здравство Републике Српске који прописује увођење здравих намирница у јеловнике вртића.
У невесињској јавној установи наглашавају да је циљ ових активности да дјеца кроз непосредно искуство стекну спознаје о биљкама. С друге стране, убирање плодова сопственог рада донијеће им задовољство и трајно ће утицати на свијест о здравој исхрани.
У Невесињу је данас одржана Оснивачка скупштина Удружења произвођача невесињског кромпира што је предуслов за покретање процедуре заштите и регистрације производа са препознатљивом ознаком. За предсједника Скупштине једногласно је изабран Весо Радић, а Удружење ће заступати и представљати Милош Кравић. Именовани су чланови Управног и Надзорног одбора и усвојен Статут Удружења.
Као главни циљ Удружења назначена је заштита невесињског кромпира као производа препознатљивог географског поријекла. Удружење ће проводити и друге активности које могу допринијети већој тржишној вриједности невесињског кромпира који на овом подручју има вишедеценијску традицију производње.
Начелник општине Миленко Авдаловић раније је најавио да ће трошкове регистрације Удружења финансирати Општина и да ће помоћ у поступку заштите невесињског кромпира затражити од Регионалне агенције за развој Херцеговине.