-->

УБЈЕДЉИВ ПОРАЗ ВЕЛЕЖА У ГРАДИШКИ

27 mart 2024

У 22. колу Прве лиге РС фудбалери Вележа доживјели су тежак пораз у Градишки од Козаре. Невесињци су од расположене домаће екипе примили пет голова у утакмици коју треба што прије заборавити.

Вележ је поклекао већ у 10. минуту, а до одласка на одмор Козара је имала вођство 2:0. У наставку се распуцао Маринко Растока и са хет триком невесињској екипи донио најубједљивији гостујући пораз ове сезоне. Јовановић је у другом полувремену дао прилику јуниорима, али без битнијих помака у игри.

Вележ је и поред серије лоших резултата остао два бода изнад угрожене зоне.У наредном колу у Невесињу ће гостовати Борац из Козарске Дубице.

КОЗАРА – ВЕЛЕЖ 5:0 (2:0)

Градски стадион у Градишки. Гледалаца: 200. Судија: Дејан Лазић (Модрича). Стријелци: 1:0 Беук, 2:0 Растока, 3:0 Растока, 4:0 Растока, 5:0 Такахаши.

КОЗАРА: Глисић, Сарајлић, Петковић (Модић), Илић (Такахаши), Јандрић, Делић (Садиковић), Дивјан, Менсах, Пепић, Беук (Поповић).

ВЕЛЕЖ: Вукановић, Абаза, Петковић (Телебак), Анђеловић (Кљакић), Г. Продановић, Микулић (Јокановић), Драшковић, Требовић, Живковић (Ботић), С. Продановић (Ратковић), Гутић.