У Дому културе „Небојша Глоговац“ вечерас је уприличена завршна приредба ученика Основне школе „Ристо Пророковић“, под називом „Дан ученичких постигнућа“.
Најуспјешнијим ученицима деветих разреда додијељене су дипломе „Вук Караџић“, а представљена су и постигнућа основаца у протеклој школској години. Успјеха је било много, како из науке, тако и из умјетности и спорта.
За своје другаре пригодан културно-забавни програм припремили су чланови драмско-рецитаторске секције и хора.
Из генерације деветих разреда осам ученика је стекло диплому „Вук Караџић“, јер су током основног школовања низали само петице у својим свједочанствима. Цијењено школско признање заслужили су: Бранко Ђурасовић, Хана Скочајић, Сара Мучибабић, Дуња Михић, Ана Вујичић, Лука Настић, Милица Бошњак и Марко Голијанин.
За ђака генерације проглашен је Лука Настић.
Честитке ученицима и њиховим родитељима и наставницима упутио је директор школе Миљан Авдаловић. Ђацима је пожелио добро здравље и да наставе низати успјехе.
Најбољим ученицима честитато је и начелник општине Невесиње Миленко Авдаловић. Истакао је опредјељеност општинске управе да их подржи у њиховим настојањима да дођу до знања, јер је знање једина моћ и привилегија коју им нико не може узети.
У име Удружења Невесињаца у Београду топле и срдачне поздраве овим вриједним ученицима пренио је Зоран Јањић. Пожелио им је здравља, да наставе школовање, постигну зацртане циљеве и да на најбољи начин представљају свој завичај.
Ученици Основне школе „Ристо Пророковић“ ове године били су веома успјешни на разним пољима, како на такмичењима из наставних предмета, тако и на спортским такмичењима и разним конкурсима.
Тим поводом уручене су им пригодне награде и признања, као и њиховим наставницима.
Златном медаљом на републичком такмичењу окитили су се мали шахисти: Андреа Јонлија, Борис Јонлија, Андрија Савић, Матија Савић и Александар Буха.
Награде и поклоне за најбоље ученике припремили су Удружење Невесињаца из Београда, Општина Невесиње и Основна школа „Ристо Пророковић“.