-->

У ПОБЈЕДНИЧКОМ НИЗУ ХЕРЦЕГОВИНЕ И ПРИЈЕДОР

28 mart 2021

У дерби утакмици 14. кола Прве лиге РС Херцеговина је вечерас савладала Приједор резултатом 31:26. Невесици су до побједе дошли чврстом игром у одбрани и високим процентом реализације контранапада. Најбољи период игре био је финиш првог полувремена када су домаћи направили солидну залиху за наставак сусрета.

Приједор је серијом 4:0 десетак минута прије краја запријетио да утакмицу уведе у неизвјесну завршницу. Ипак, Драговић, Ивановић и остала дружина одбили су овај налет гостију.

Судије су наметнуле нешто строжији критеријум тако да је и поред доста искључења утакмица била изузетно коректна.

Најефикаснији играч сусрета био је Драговић са 10 голова. Код гостију се истакао Шкарић са девет погодака.

Са бодовима из вечерашње утакмице Херцеговина се осамила на другом мјесту првенствене табеле. Невесињци у наредном колу гостују у Дубици, а Приједор дочекује лидера Јединство.

Her Pri 2

ХЕРЦЕГОВИНА – ПРИЈЕДОР 31:26 (18:11)

Спортска дворана „Невесињка“. Судије: Кузмић, Вујић (Добој). Делегат: Симић (Добој).

Искључења: Херцеговина-22 мин, Приједор -14 мин. Седмерци: Херцеговина 3(2), Приједор 11(10).

ХЕРЦЕГОВИНА: Стојановић, Стајић, Ивановић (5), Драговић (10), Буха, Ковачевић (3), Шаренац (5), Бабић (2), Лакета (2), Зуровац (2), Вучић, Кисић, Манигода.

ПРИЈЕДОР: Топић, Благојевић (2), Бабић, Балабан, Дугалић (3), Мариновић (7), Ђоројевић (2), Шкарић (9), Ковачевић, Тадић, Цвијић, Поповић (2), Бига, Гаврић (1).