-->

ПЕТАРДА ВЕЛЕЖА НА ПРЕМИЈЕРИ У НЕВЕСИЊУ

16 avgust 2020

У 2. колу Друге лиге РС – исток Вележ је данас у Невесињу убједљиво поразио Братство резултатом 5:1. Петарда изабраника Мијата Мишељића на овосезонској премијери на Градском стадиону резултат је фуриозног почетка и разноврсне игре у већем дијелу сусрета.

Vel Bra 1

Већ након пола сата домаћи су водили са 3:0 бравурама наискуснијих. Продановић је из корнера у петерцу пронашао Петковића који је ефектно главом послао лопту у мрежу.Везњак невесињског тима се потом и сам уписао у стријелце ─ прво након грубе грешке Братунчана, а само неколико минута касније директно из слободног ударца. Гости који су од почетка играли отворено, успјели су да смање до краја полувремена.

Са свјежим снагама и брзим продорима Вележ у наставку сусрета стиже до убједљиве побједе. Стријелци су били Драшковић и Ковачевић.

Према Ковид протоколу Фудбалског савеза РС на трибини Градског стадиона у Невесињу није било гледалаца. Ипак, љубитељи фудбала су нашли начин да посматрају овуај сусрет.

У наредном колу Вележ гостује у Вишеграду.

Vel Bra 2

ВЕЛЕЖ – БРАТСТВО 5:1 (3:1)

Градски стадион у Невесињу. Судија: Мирослав Бјелица(Трново). Стријелци: 1:0 Петковић, 2:0 Продановић, 3:0 Продановић 3:1 Аврамовић, 4:1 Драшковић, 5:1 Ковачевић.

ВЕЛЕЖ: Зуровац (Појужина), Пантић, Ковачевић (Ђогић), Вучетић, Петковић, Сикимић (Авдаловић), Шиљеговић, Продановић, Радовић, Грујичић (Вуковић), Бакоч (Драшковић).

БРАТСТВО: Попадић, Џанић, Грујић (Кузман), Грујичић, Андрић, П. Петровић, Њ. Петровић (Аврамовић), Максимовић, Косанић, Станојевић (Лазаревић), Илић (Милановић).