-->

МИНИМАЛНА ПОБЈЕДА ХЕРЦЕГОВИНЕ ЗА ВРХ ТАБЕЛЕ

02 novembar 2019

У дерби утакмици 8. кола Прве лиге РС Херцеговина је вечерас у Невесињу савладала ОРК Борац резултатом 20:19.

Невесињци су играли у промјенљивом ритму против квалитетног ривала који годинама регрутује играче за бањалучког премијерлигаша. Силовит старт и вођство од 6:1 просули су већ крајем првог полувремена. У наставку се играло са јаким одбранама што је уз нешто строжији критериј женског судијског пара из Добоја, донијело доста искључења.

Херцеговина је имала стално вођство, али је покретљива гостујућа екипа држала активан резултат све до краја. У посљедњем минуту Борац је дошао на заостатак од једног гола, но побједа невесињске екипе није била угрожена.

Код домаћих најефикаснији је био Драговић са седам голова.У гостујућој екипи Миловац и Грбић су се по пет пута уписали у стријелце.

Са вечерашњом побједом Херцеговина је избила на чело табеле, с тим да Дервента и Бијељина још нису одиграли своје утакмице. У наредном колу Невесињци путују у Србац.

Her Bor 2

ХЕРЦЕГОВИНА – ОРК БОРАЦ 20:19 (11:9)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 350. Судије: Весна Остојић, Вања Симић (Добој). Искључења: Херцеговина (14 мин), Борац (10 мин). Седмерци: херцеговина 4 (3), Борац 4(3).

ХЕРЦЕГОВИНА: Самарџић, Вучинић, Не. Ивановић (1), Ковачевић, Драговић (7), Шаренац (3), Бабић, Пантић, Mанигода (1), Авдаловић, Лакета (1), Вучић, Ни. Ивановић (3), Чабрило (4).

ОРК БОРАЦ: Ивић, Радић, Миљеновић, Грбић (5), Миловац (5), Граховац, Маливојевић, Ђоројевић, Тепић (4), Перић (2), Медаковић (3).