-->

РУКОМЕТАШИ ХЕРЦЕГОВОНИ ПОРАЖЕНИ НА СТАРТУ СЕЗОНЕ

21 septembar 2019

Рукометаши Херцеговине непријатно су изненадили навијаче на премијери нове сезони. У 2. колу Прве лиге РС поражени су вечерас у Невесињу од Бијељине резултатом 24:19. Био је ово први првенствени пораз Херцеговине на домаћем терену још од маја прошле године.

Почетак утакмице није наговјештавао овакав исход. Невесињци су преко разиграног Чабрила стекли лијепу предност и чинило се да без проблема хитају ка новој побједи. Пад у игри био је примјетан већ у финишу првог полувремена, али су домаћи на одмор ипак отишли са три гола предности.

У наставку су невесињски рукометаши потпуно изгубили конце игре. Правили су нетипичне грешке и имали велики број изгубљених лопту. Имали су и разиграног ривала који је преко расположених Петковића и Шоље у 46. минуту потпуно преокренуо резултат. Како се утакмица ближила крају гости су били све сигурнији, а Невесињци су остали без идеје у нападачким акцијама.

Прилику за поправни Невесињци ће имати у наредном колу када гостују Јединству 2015.

Her Bij 2

ХЕРЦЕГОВИНА – БИЈЕЉИНА 19:24 (12:9)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 250. Судије: Јанко Трнчић, Марко Џебо ( И. Сарајево). Искључења: Херцеговина (8 мин), Бијељина (4 мин). Седмерци: Херцеговина 4 (2), Бијељина 2 (2).

ХЕРЦЕГОВИНА: Самарџић (1), Вучинић, Вишњевац, Чабрило (9), Лакета, Ни. Ивановић (2), Шаренац, Бабић (2), Авдаловић, Драговић, Буха, Пантић, Вучић, Зуровац, Амбулија (3), Не. Ивановић (2).

БИЈЕЉИНА:Ђерић, Јефтић (2), Шоља (4), Љубинковић (1), Жарковић, Петковић (12), Лазић (3), Д. Лонтош (1), Спасојевић, Л. Лонтош, Шкорић, Ранкић (1).