-->

РУТИНСКА ПОБЈЕДА РУКОМЕТАША ХЕРЦЕГОВИНЕ

01 novembar 2018

У првој утакмици 7. кола Прве рукометне лиге РС Херцеговина је вечерас у Невесињу савладала Јединство из Брчког резултатом 29:23. Невесињци су до бодова стигли у лаганом ритму без много потешкоћа. Млади састав из Брчког одолијевао је у првих петнаестак минута сусрета. Домаћи потом за само осам минута праве серију 9:0 и већ тада је било ријешено питање побједника. Десет голова вишка након првог полувремена омогућило је Невесињцима да у наставку заиграју растерећено са већим бројем јуниора у саставу. И сам Немања Ивановић који је вечерас као играч и тренер предводио Херцеговину, у другом дијелу утакмице преселио се на клупу и дијелио савјете омладинцима. Јединство је до краја успјело да ублажи пораз.

У невесињској екипи најефикаснији су били Драговић са осам и Чабрило са седам голова. Код гостију 18 од 23 гола постигла су браћа Немања и Богдан Пештић.

Херцеговина тренутно заузима другу позицију на табели. У наредном колу гостује у Билећи.

Herc Jed 2

ХЕРЦЕГОВИНА – ЈЕДИНСТВО 29:23 (18:8)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 150. Судије: Немања Павловић, Борис Трнчић (И. Сарајево). Искључења: Херцеговина (10 мин), Јединство (2 мин). Седмерци: Херцеговина 1 (1), Јединство 6 (5).

ХЕРЦЕГОВИНА: Стајић, Џидић, Пантић, Шиповац (2), Манигода (4), Граховац (1), Авдаловић, Ивановић, Чабрило (7), Бабић (1), Шаренац (4), Драговић (8), Вујадиновић (2), Лакета.

ЈЕДИНСТВО: Гламочић, Чајтиновић, Пудић, Мичић, Н. Пештић (9), Лето, Каурин (1), Новак (2), Миланковић, Б. Пештић (8), Лукић (3).