-->

ХЕРЦЕГОВАЧКИ ДЕРБИ ПРИПАО ВЕЛЕЖУ

13 maj 2018

У херцеговачком дербију Вележ је данас у Невесињу савладао Леотар резултатом 2:1. У коректној утакмици домаћи су имали више прилика и заслужено освојили три бода за даљи напредак према врху табеле.

Прво полувријеме било је много занимљивије, док се у наставку играло углавном на средини терена.

Након неколико добрих прилика Вележ стиже у вођство у 32. минуту. Послије слободног ударца који је извео Продановић, створила се гужва у шеснаестерцу, а најсналажљивији био је Радовић. У 60. минуту домаћи постижу и други гол. Голман Леотара Перишић истрчао је ван шеснаестерца, упорни Реповић му је одузео лопту и убацио пред гол гдје се најбоље снашао Шаренац.

У финишу Леотар преко Зечевића, након лијепо изведеног контранапада постиже гол за коначних 2:1.

Са три бода из данашње утакмице Вележ је избио на седму позицију са свега два бода заостатка за трећепласираним Леотаром.

Vel Leo 2

ВЕЛЕЖ – ЛЕОТАР 2:1 (1:0)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 100. Судија: Слађан Дошло (И.Сарајево). Стријелци: 1:0 Радовић у 32, 2:0 Шаренац у 60, 2:1 Зечевић у 82. минуту. Жути картони: Петковић, Грујичић, Грубачић (Вележ), Андрић, Зечевић (Леотар).

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Вучетић (Мркајић), Петковић, Шаренац, Продановић, Радуловић, Реповић, Радовић, Милидраг, Иванишевић (Грубачић), Грујичић (Пашајлић).

ЛЕОТАР: Перишић, Шешељ, Андрић, Вучић, Јањић, Зечевић, Спаић (Медан), Бегенешић, Брковић, Тодоровић, Комлен.