-->

ПОРАЗ ВЕЛЕЖА У РОГАТИЦИ У СЈЕНЦИ ГРУБОСТИ ДОМАЋИНА

01 april 2018

У 18. колу Друге лиге РС – исток Вележ је данас поражен у Рогатици од Младости резултатом 2:1 у утакмици која је најмање личила на фудбалску игру. Невесињци су огорчени на понашање домаћина који су грубом игром већ у првом полувремену присилили тренера Мишељића на двије измјене. Повријеђени су Радовић и Реповић. Као да домаћини нису могли опростити Радовићу што им је затресао мрежу већ у 10. минуту, па су га грубостима избацили из игре. Младост је изједначила средином другог полувремена, али је и даље наставила са оштром игром.

Пошто је утакмица почела без присуства полиције Невесињци су затечени развојем догађаја на терену инсистирали да се органи реда појаве на стадиону, па је друго полувријеме каснило читавих 15 минута.

Вележ се храбро држао и у наставку, но, ипак поклекao je у самом финишу. Бакоч је имао лијепу прилику за изједначење, али је његов ударац завршио на пречки. Тако је невесињски састав и поред добре партије остао без бодова уз горак осјећај са гостовања у Рогатици.

МЛАДОСТ – ВЕЛЕЖ 2:1 (1:1)

Градски стадион у Рогатици. Гледалаца: 100. Судија: Жељко Текић (Зворник). Стријелци: 0:1 Радовић у 10, 1:1 Мочевић у 24, 2:1 Тадић у 85. минуту.

МЛАДОСТ: Јоловић, М.Рајак (Миличевић), Ј. Рајак, Тадић, Божовић, Обрадовић, Мил. Рајак (Михајловић), Мочевић, Соколовић (Сорак), Тошовић, Нешковић.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Ковачевић, Вучетић, Петковић, Шаренац, Продановић, Радовић (Ђогић), Бакоч, Грубачић (Рашовић), Грујичић, Реповић (Иванишевић).