-->

ДРУГА ФУДБАЛСКА ЛИГА РС: ХЕРЦЕГОВАЧКИ ДЕРБИ ПРИПАО НЕВЕСИЊЦИМА

01 oktobar 2017

У 8. колу Друге лиге РС – исток Вележ је данас на Градском стадиону савладао гатачку Младост резултатом 2:0. Осим што су надвисили херцеговачког ривала, Невесињци су са другом узастопном побједом значајно поправили бодовни салдо и сада су на 12. позицији првенствене табеле. Домаћи су данас више умјешности показали у нападу, него у одбрани, али су у цјелини ипак одиграли  у правом такмичарском ритму.

Сналажљивост из прекида  Невесињци су  показали и у данашњој утакмици. Послије корнера  и мини главомета  у 21. минути  пут до мреже гостију пронашао је Братић. Коначан резултат поставио је Продановић у 59. минуту након што је одлично реаговао на одбијену лопту голмана Шуковића. Гачани су имали неколико полуприлика, али недовољно за повољнији резултат против све бољег Вележа.

Vel Mla 2

ВЕЛЕЖ – МЛАДОСТ     2:0 (1:0)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 150. Судија: Милан Тадић (Пале). Стријелци: 1:0 Братић, 2:0 Продановић. Жути картони: Милидраг, Продановић (Вележ), Бјелогрлић (Младост).

ВЕЛЕЖ:  Зуровац, Топаловић (Грујичић), Ковачевић, Петковић, Продановић, Братић, Шаренац (Зуровац), Радовић, Милидраг, Реповић, Драшковић (Бакоч).

МЛАДОСТ: Шуковић, Бокић, Николић, Копривица, Мрковић, Братић (Делић), Салатић, Авдаловић, Бјелогрлић (Горановић), Дангубић, Комненић.